Unity stomatologiczne powinny być ładne

Jeśli jest jeden element, który mielibyśmy prezentować jako symbol gabinetów stomatologicznych, na pewno byłyby to unity stomatologiczne. W tym miejscu warto wytłumaczyć, że unity stomatologiczne to fotele dentystyczne razem z wszystkimi mechanizmami odpowiadającymi za ich ruch oraz ustawienie, a także wszystkie narzędzia do nich dołączone. Można by oczywiście powiedzieć, że symbolem gabinetu stomatologicznego jest wiertło, ale razem z fotelem stanowi ono właśnie unit, więc jest ujęte w naszym symbolu ogólnym.

Nie da się ukryć, że zdecydowanej większości osób gabinety dentystyczne kojarzą się źle lub bardzo źle, a osoby, które nie mają negatywnych skojarzeń z nimi, najczęściej po prostu się w nich nie pojawiają i zdążyli zapomnieć, jak to wszystko w praktyce wygląda. Nie oznacza to oczywiście, że strach i negatywne konotacje są uzasadnione, co nie zmienia jednak w niczym faktu, że takie połączenia istnie jaw głowach ludzi i są w dodatku bardzo silnie zakorzenione.

Zadaniem każdego dentysty jest zapewnienie jego pacjentowi jak największego komfortu w czasie korzystania z jego usług. Jest to podstawowa sprawa dla każdego lekarza. W końcu jego zadaniem jest pomoc pacjentowi i jeśli będzie się on stresował, będzie to pomoc niekompletna. Tytuł artykułu w tym momencie powinien stać się mniej niedorzeczny, a nawet całkiem sensowny, ponieważ jednym z elementów składających się na przerażenie pacjenta jest wygląd typowego gabinetu dentystycznego, który wygląda niczym sala tortur. Przynajmniej w oczach niejednej osoby tam się udającej.

Ładne unity stomatologiczne oczywiście nie oznaczają nie wiadomo czego. Chodzi głównie o to, by sprzęt nie był metaliczny i zimny. Warto zapewnić mu wygląd dobrego fotela w samochodzie, a do tego zadbać o to, by wstawki z tworzyw sztucznych były w zimnych kolorach pastelowych. Są to barwy uspokajające i po prostu ładne dla większości ludzi.

W tym wszystkim nie wolno dopuścić tylko do tego, by unity stomatologiczne w jakikolwiek sposób ograniczały swoją funkcjonalność ze względu na potrzeby estetyczne. Dotyczy to szczególnie wykorzystania materiałów, które mogłyby niespełna odpowiednich norm z zakresu czystości lub zwyczajnie utrudniać czyszczenie gabinetu. W taki sposób poprawialibyśmy samopoczucie pacjenta realnie ryzykując jego zdrowiem, co jest niedopuszczalne pod żadnym względem.